W świecie Pucia

W świecie Pucia

Bajkowy świat daje ogrom radości i uśmiechu. Trzeba przyznać, że to właśnie dzięki bajkom buzia dziecka uśmiecha się jeszcze więcej. Chyba każda dorosła osoba wspomina taką bajkę w swoim życiu, która zawsze kojarzy się mu z czymś miłym. Nasze dzieci również będą miały taką książkę, którą będą wspominać z wielką radością. Całkiem możliwe, że wśród takich książek znajdą się te, które opowiadają o Puciu. Jedną z książeczek, jakie należą do tej serii jest Tania Książka – Co robi Pucio?. Autorką tej oraz innych książeczek, jakie należą do tej serii jest Marta Galewska-Kustra.

Terapia mowy

Marta Galewska-Kustra chce wspierać rodziców w terapii mówienia. Uwaga! Nie jest powiedziane, że każde dziecko takiej terapii potrzebuje. Całkiem możliwe, że tak nie będzie, ale jak najbardziej i tak można zaprosić książeczki o Puciu do życia swojego dziecka, ponieważ jest to bardzo sympatyczny i wesoły chłopiec. Pucio ma kilka lat i razem z innymi dziećmi uczy się mówić na podstawie codziennych sytuacji, do jakich dochodzi w naszym życiu. Dzieci łatwiej identyfikują się z takimi bohaterami, dlatego nauka pójdzie im o wiele przyjemniej. Do serii o tym małym chłopcu zaliczają się nie tylko książeczki, ale również gry, które są doskonałą propozycją, jeżeli chodzi o rozrywkę dla całej rodziny. Każda gra jest tak wykonana, że można w nią grać na wiele różnych sposobów, więc można być pewnym tego, że nigdy nie znudzi się ona dzieciom. Do tego, w ostatnim czasie została udostępniona maskotka Pucia, więc teraz dzieci mogą zaprosić do swojego życia pluszowego przyjaciela.

Co można zrobić z Puciem?

Co robi Pucio?” to książeczka, która kładzie bardzo duży nacisk na czasowniki opisujące codzienne czynności. Czasowniki są bardzo ważne, ponieważ to one stanowią podstawę najróżniejszych wypowiedzi, określając co można w danym momencie zrobić. Jak więc widać, książeczka jest bardzo ważna, jeżeli chodzi o budowanie wypowiedzi. Autorka jak zawsze nie zapomniała o tym, aby na początku umieścić instrukcję, dzięki czemu praca z dzieckiem staje się o wiele przyjemniejsza. Potem, już po zakończeniu czytania danej książeczki, można pobawić się z dzieckiem proponując mu wykonanie takich czynności, jakie robił bajkowy bohater. Dziecko na pewno nie odmówi takiej przyjemnej zabawy. Pucio to mały, ale bardzo fajny chłopiec, który jest bardzo ważny dla wszystkich maluchów. Warto zaprosić go do życia dziecka, jeżeli komuś zależy na tym, aby dziecko mogło rozwijać się w prawidłowy sposób.

 

Share