Wspaniała książka dla najmłodszych

Wspaniała książka dla najmłodszych

Autorka książek dla najmłodszych

Marta Galewska-Kustra jest doktorem nauk humanistycznych, pedagożką dziecięcą, pedagożką twórczości oraz pisarką. Ponadto, jest autorką licznych interaktywnych, edukacyjnych pozycji wspierających rozwój mowy, wyróżnić tu można bestsellerową serię książeczek „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. W 2019 roku książeczka „Pucio umie opowiadać” została nagrodzona w plebiscycie Lubimyczytać.pl za książkę roku. Stanowi ona cześć niezwykłego cyklu o chłopczyku Pucio, z którym najmłodsi będą uczyć się mówić. „Co robi Pucio?” (https://www.taniaksiazka.pl/co-robi-pucio-marta-galewska-kustra-p-1185318.html) jest lekturą wspomagającą rodziców w nauce dziecka podstawowego słownika. Autorka zajmuje się również terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci, więc jej książki będą idealnym przykładem pisarstwa opartego na odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu.

Ważna książka dla rozwoju mowy

Mowa jest jedną z najtrudniejszych umiejętności do opanowania. Możliwość mówienia umożliwia nam komunikowanie innym swoich potrzeb, pragnień, pomaga ukazać emocje, które czujemy, a także pomagają dokładniej wyrazić zgodę lub sprzeciw. Rozwój mowy przebiega w określonej kolejności, dlatego rodzice pełnią tak kluczową rolę w jego wspomaganiu. Cykl o Puciu skupia się na poznaniu odpowiednich słów z najbliższego otoczenia dziecka, czyli na umiejętności nazywania czynności oraz wyposażenia w domu, poszczególnych członków rodziny oraz rzeczy znajdujących się na przykład w przedszkolu lub placu zabaw. To idealna propozycja dla rodziców, którzy chcą wspierać swoje dziecko w kreatywny i przyjazny sposób. Pucio to bardzo uroczy chłopczyk, ma wspaniałą rodzinę, a także kota i pieska. Dzieci poznają naszego bohatera w codziennych sytuacjach.

Co jeszcze zachęca do kupna książeczki?

Zarówno prosta i przyjemna treść, jak i stonowane i przyciągające uwagę ilustracje będą stymulować mowę u najmłodszych. Warto zwrócić uwagę, że ta część wydana jest w twardej okładce, która jest odporna na zniszczenia, a to istotne przy poznających i ciekawych wszystkiego maluchach. Dorośli odczują, że ta pozycja jest dla nich niezwykłym wsparciem w wychowaniu małego dziecka. Czytanie dzieciom jest bardzo ważne dla każdego etapu ich rozwoju, a książeczka „Co robi Pucio?” idealnie się do tego nadaje. Przygody Pucia zainteresują dzieci do poznawania otaczającej ich rzeczywistości. Dodatkowymi pozycjami, które mogą okazać się pomocne w tym procesie są inne książki z tego cyklu, na przykład pierwsza z nich, czyli “Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”. Będzie ona podstawową lekturą służącą nauce mówienia i podstaw prawidłowej artykulacji.

 

Share