“Co robi Pucio?”, czyli najnowsza książka Marty Galewskiej-Kustry

“Co robi Pucio?”, czyli najnowsza książka Marty Galewskiej-Kustry

Co robi Pucio?” to książka autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, która jest doświadczonym pedagogiem dziecięcym, pedagogiem twórczości, a także logopedą. Ilustracje do książki wykonała Joanna Kłos, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dwie kobiety stworzyły cudowną książkę dla najmłodszych dzieci, z którą poznawanie nowych słów stanie się nie tylko łatwe, ale również zabawne i pełne radości!

Kim jest Pucio?

Pucio to młody chłopiec, bohater wielu książek Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos. Pucio jest ciekawskim świata dzieckiem, które uwielbia uczyć się nowych rzeczy i poznawać otaczającą go rzeczywistość. Decydując się na wybór tego bohatera, pomagamy własnemu dziecku poznawać świat razem z bohaterem książki w sposób całkowicie bezpieczny, przyjazny, zabawny i edukacyjny! Pucio pokaże Twoim dzieciom przeróżne rzeczy, a także pomoże im, by prawidłowo uczyły się wymowy (tutaj wkracza rodzic czytający na głos słowa zawarte w książce) i czytania.

“Co robi Pucio?”, czyli książka o czynnościach

Jeśli chcesz uczyć swoje dziecko o tym, co może robić człowiek, nawet ten najmłodszy, sięgnij po “Co robi Pucio?“. Ta zabawna książka o przepięknych ilustracjach Joanny Kłos zabierze i Ciebie, i Twoje dziecko tam, gdzie będzie się ono mogło uczyć o tym wszystkim, co robi człowiek, czyli o: jedzeniu, myciu się i innych podstawowych czynnościach czy zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych. Prócz tego Twoje dziecko nauczy się, jak poprawnie wymawiać określone słowa związane z daną czynnością, a Ty mu w tym pomożesz, czytając i pokazując palcem odpowiednie miejsca w książce.

Książka jest bardzo przyjazna dziecku, nie ma w niej nieodpowiednio potraktowanych tematów, a więc każda z czynności, którą dziecko zobaczy w książce, będzie mogło z łatwością rozpoznać, przyswoić, powtórzyć, a także nauczyć się wymowy. Estetycznie wykonane ilustracje pozwolą dziecku rozmarzyć się i przenieść do kolorowego świata Pucia i tego wszystkiego, co z uśmiechem na ustach mały chłopak będzie robił.

Pozycja szczególnie polecana najmłodszym dzieciom, które już rozpoczęły długi proces mówienia, a którym chcemy pomóc w przyspieszeniu tego procesu. Pozycja uczy również w bardzo podstawowy, ale wartościowy sposób, jak dane słowa wymawiać, a nawet jak je czytać. Wykorzystywanie takich książek, które zarówno bawią, jak i uczą, dodatnio wpływa na samopoczucie dziecka i pozwala pogłębiać więź z rodzicem, który będzie czytać książkę. Wartość tej pozycji pozostaje więc nie do przecenienia. Naprawdę warto!

 

 

Share